7. května/mája začíná každoroční konference Google I/O a všichni očekávají, že její součástí bude i uvedení telefonů Google Pixel 3a a 3a XL. A protože informace o těchto telefonech jsou spíš na bázi spekulací, očekává se také, že před jejich příchodem budou odtajněny i jejich hlavní specifikace.

Aspoň co se týče Google Pixel 3a bychom mohli něco málo zjistit z výpisu Geekbench, kde se telefon nedávno objevil. Operačním systémem je v tomto  případě Android Pie. Pohání jej procesor z dílen Qualcomm, ten ale není specifikován. Podle předchozích informací by měl větší z Pixelů pohánět Snapdragon 710. Takže si můžeme tipnout, že u 3a by to mohl být Snapdragon 670. RAM paměť bude 4 GB.

Snad ještě dodejme, že v single-core testu nasbíral Pixel 3a celkem 1625 bodů a ve více jádrovém testu je jeho skóre 5206 bodů. Očekáváme, že během příštích dnů se dozvíme další podrobnosti o obou chystaných modelech.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.