Čínský trh je v segmentu mobilních telefonů už nějakou dobu přesycený, takže na výsluní zájmu potenciálních kupců se udrží jen ti nejlepší. Případně i ti, kteří nabízejí dobrý poměr cena/výkon. Boj je to nelítostný a každý prodaný telefon se počítá. Jak tedy vypadají prodeje na jednom z největších čínských e-shopů, kterým je Jingdong? V prvním kvartále letošního roku se nejlépe prodávaly přístroje Honor, Xiaomi a překvapivě i Apple.

Na seznamu Jingdong je vidět, že v TOP 5 nejlépe prodávaných telefonů se na první příčce umístil Honor 8X s dobrým poměrem cena/výkon. Tato pozice patřívala zpravidla přístrojům Xiaomi Redmi. Druhým nejprodávanějším telefonem je iPhone XR. To by zřejmě mělo souviset se snížením prodejní ceny některých telefonů Apple na čínském trhu.

Je tedy vidět, že strategie snížení cen se společnosti Apple vyplatila. Ovšem vše se může během roku ještě změnit, máme za sebou teprve první čtvrtletí a před sebou hromadu zatím nevydaných telefonů, které by tímto prodejním žebříčkem mohly pořádně zamíchat. Mohlo by jít právě o chystané telefony řady Honor 20.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.