Oficiální datum představení modelů řady OnePlus 7 proběhne už 14. května v Pekingu a fanoušci se už pomalu začínají zahřívat do provozní teploty očekávání. A dnes jsme dočkali dalšího velmi pozitivního oznámení, protože evidentně nový displej OnePlus 7 bude opravdu stát za to, protože firma to jeho vývoje investovala přes 15 milionů dolarů. A podle CEO firmy pana Liu Zuohu jeho kvalitu potvrdila i těžká váha mezi autoritami, americká testovací firma Display Mate. Ta dokonce udělila displeji velmi vzácné maximální hodnocení s certifikací A+.

OnePlus i u nové řady využívají upravenou verzi Optic AMOLED displeje z produkce Samsungu, ale podle oficiální vyjádření jde opravdu o velmi výrazné úpravy zlepšující kontrast, teplotu barev a všeobecné vlastnosti a podání displeje s pokročilými optimalizacemi. Liu Zuohu se dokonce nebojí ani velmi odvážných vyjádření, kdy prohlašuje, že jsme možná lepší displej nikdy předtím neviděli a že už nebude cesty zpět po jeho vyzkoušení. No jsme zvědavi.

Co se týče vzhledu a vybavení, tak bude základní model OnePlus 7 v podstatě navazovat na OP6T, takže také nabídne FullHD+ displej s kapkovitým vykousnutím, 3700 mAh kapacitu baterie, duální zadní fotoaparát a 20W rychlo-nabíjení. Ta pravá evoluce pak přijde až s OnePlus 7 Pro, který by měl dostat 6,6-palcový displej s 2K rozlišením a 90 Hz obnovovací frekvencí, trojitý zadní fotoaparát (48 Mpix + 8 Mpix + 16 Mpix širokoúhlý senzor) nebo 4000 mAh kapacitu baterie s 30W rychlo-nabíjením. Tak snad se zásadně nezvýší i cena Pro modelu…