Ohodnoťte článek

Nová generace herního telefonu Xiaomi Black Shark 2 se představila veřejnosti zhruba před měsícem a oproti svým předchůdcům nabídla lehce upravený design a mnoho dalších změn ve specifikacích. Jak si ale takový herní telefon poveden v testech odolnosti v rukou opravdových odborníků na destrukci ? Těmi je samozřejmě známý tým JerryRigEverything a za jejich pečlivého dohledu prošel Black Shark 2 peklem, na které se můžete mrknout ve videu níže.

A jak vše dopadlo ? Herní Xiaomi Black Shark 2 is vedl velmi dobře v testu poškrábání, první reálné poškození se začalo projevovat až na 6.-7. stupni Mohs škály tvrdosti, což odpovídá klasické výdrži ochranného skla na moderních telefonech. Lehce slabým místem se ukázalo hliníkové tělo, které je náchylné k náhodnému poškrábání od klíčů nebo jiných „nebezpečných“ objektů nošených po kapsách. Ale to je asi daň za design.

Na druhou stranu určitě potěšil test ohebnosti telefonu (tedy té nedobrovolné) a Black Shark 2 podle všeho vydrží opravdu hodně a není jednoduché ho deformovat. I při veškerém poškrábání displeje se také nepodařilo vyřadit ze hry integrovanou čtečku otiskl prstů, což je další dobrá zpráva pro případné zákazníky. Samozřejmě se tento herní titán nemůže rovnat specializovaným odolným telefonům, ale bez debat jde o mnohem odolnější zařízení, než jiné moderní „fešácké“ kusy.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.