Čínská značka UMIDIGI se nám v poslední době slušně rozjela a v nedávné době jsme se od nich dočkali modelů  S3 Pro s F1 Play, oba s hlavním 48 Mpix senzorem fotoaparátu. A protože hlad po ultra-širokém snímání je velký i u levnějších modelů, tak právě tam bude mířit nové UMIDIGI A5 Pro jako nástupce velmi úspěšných kousků UMIDIGI A3 & A3 Pro.

Série „A“ značky UMIDIGI je  vyhrazena pro velmi levní a dostupné telefony, které ale stále mají co nabídnout. Novinkové UMIDIGI A5 Pro se poprvé představilo veřejnosti v malém příspěvku na firemním Facebooku a výrobci se netají ambicemi na fotograficky zaměřený kousek i v této cenové kategorii. K tomu by A5 Pro mělo být vybaveno hned trojicí zadních fotoaparátů včetně čočky se 120° ultra-širokým záběrem. A protože se očekává zhruba stejná cena jako u A3 Pro, tak by se tento telefon mohl stát prvním na trhu s trojitým fotoaparátem s ultra-wide pod 150 dolarů.

Zadní strana telefonu pak má klasické slušivé barevné gradient modro-fialové schéma, případně konzervativní černou, která nikdy neurazí. Displej bude s decentním kapkovitým vykousnutím, které vypadá dokonce ještě menší, než u minulých modelů značky. Na zbytek specifikací si budeme muset ještě chvíli počkat, ale podle oficiálních zpráv by mělo být UMIDIGI A5 Pro oznámeno už příští týden spolu s giveaway soutěžemi. Samozřejmě budeme oficiální stránky sledovat ostřížím zrakem, abychom o všem včas informovali.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.