Společnost Oppo zalistovala na svých čínských stránkách nový cenově dostupný telefon. Je jím Oppo A9. Ten přichází poměrně krátce po nedávno představeném Oppo A7n, který také patří mezi levnější kousky.

Ceně Oppo A9 odpovídají i parametry. Displej s úhlopříčkou 6,53 palce a kapkovitým výřezem se chlubí užitnou plochou 90,70%. Chrání jej sklo Gorilla Glass 5. Na postu procesoru je usazen Helio P70 s GPU Mali-G72 MP3. Kombinace pamětí je 6 GB RAM a 128 GB vnitřního úložiště. To lze dále rozšířit.

Baterie má kapacitu 4020 mAh a operačním systémem je Android Pie s nadstavbou ColorOS 6. Ve foto výbavě najdeme zadní duální fotoaparát se snímači 16 MPix a 2 MPix a pro focení za špatného světla je tu režim Ultra Night Mode 2.0. Přední kamera má 16 MPix s několika AI režimy a 8 filtry. Jak již bylo řečeno, Oppo A9 je již nyní připraven pro předběžné objednávky s cenovkou 1699 jüanů (252 dolary). Nabízen bude v barvách Fluorite Purple, Ice Jade White a Mica Green. Prodeje startují 30. dubna/apríla.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.