Vlajkové Lenovo Z6 Pro bylo v Číně představeno jen před pár dny a do prodejů by se tento telefon měl dostat už 29. dubna. Ale asi by to ani nebylo Lenovo, kdyby nedošlo opět na nějakou tu malou kontroverzi, se kterými má tato značka v minulých měsících více než bohaté zkušenosti. Tentokráte se sice nejedná o žádné lživé sliby, ale i tak jsme se opět dočkali zavádějících informací, tentokráte ve vztahu k podporovaným rychlostem nabíjení telefonu.

Lenovo Z6 Pro totiž oficiálně podporuje pouze 18W nabíjení, ale v balení dostalo 27W nabíječku, která splňuje veškeré specifikace a oficiálně podporuje technologie jako jsou USB Power Delivery 3.0 nebo Quick Charge 4.0 od Qualcommu. I v našem článku s výčtem specifikací Z6 Pro je uvedeno u nabíjení právě 27W, ale to se týká opravdu jen nabíječky a ne telefonu samotného, což při PR kampani jaksi Lenovo zapomnělo zmínit. Není tak problém tuto velmi svižnou nabíječku využít pro jiné telefony, ale kousek ke kterému je přibalena její schopnosti na maximum rozhodně nevyužije. Úsměvné.

Jinak je ovšem Lenovo Z6 Pro velmi solidně vybaveným telefonem a může nabídnout třeba 6,39-palcový AMOLED displej s FullHD+ rozlišením, procesor Snapdragon 855, čtveřici zadních 48+16+8+2 Mpix fotoaparátů, 32 Mpix selfie kamerku nebo 4000 mAh kapacitu baterie. Základní verze se 6 GB + 128 GB paměti navíc ani nebude příliš drahá (čínská cena v přepočtu zhruba 430 dolarů), takže je poměrně škoda, že se s největší pravděpodobností tento kousek nepodívá oficiálně k nám do Evropy.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.