Před pár týdny jsme se od čínského giganta Huawei dočkali nových vlajkových modelů řady P30 a zejména Huawei P30 Pro způsobil na trhu pořádný pohyb v žebříčcích, protože zejména na fotografickém poli se jedná o skutečně těžkou váhu, která zaslouženě dosedla na trůn mobilní fotografie. Ani zbytek výbavy samozřejmě není k zahození a jedná se momentálně o jeden z nejlépe vybavených telefonů na trhu. Bohužel také nepatří k nejlevnějších, ale za kvalitu se holt platí.

Nic však samozřejmě není dokonalé a tak se i na skvostném Huawei P30 Pro daly najít menší mouchy, které lehce kalily všeobecné nadšení. Výrobci to však nehodlali nechat jen tak a světlo světa tak spatřil první masivní softwarový update, který by měl vylepšovat schopnosti čtečky otisků prstů integrované v displeji a také výkon fotoaparátů. Podle dostupných informací by tento update měl zlepšit speciální noční fotografický mód telefonu stejně jako snímky v horších světelných podmínkách. Došlo i na vyladění funkce Super Zoom a lepší synchronizaci audia s videem pro Instagramová videa.

Co se týče čtečky otisků prstů, tak by údajně s novým updatem mělo dojít ke zlepšení citlivosti, rychlosti a přesnosti. Uvidíme jak se to projeví v reálu. Určitě se dočkáme i dalších vylepšení a oprav, ale ty prozatím nebyly přímo specifikovány, snad kromě lepšího zobrazování notifikací. Softwarový update pro Huawei P30 Pro je prozatím k dispozici jen indickým zákazníkům, ale na globální verzi by mělo dojít v řádu několika příštích dnů.

UPDATE : S největší pravděpodobností by součástí updatu měla být i aplikace AR Measure, díky které se dají přesně měřit vzdálenosti a velikosti/míry pomocí ToF senzoru. Tato aplikace by také neměla být limitována pouze pro P30 Pro, ale měla by se dostat i na Honor View 20.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.