Honor 8S byl představen a radovat se budou ti, kteří na svůj mobilní telefon nekladou příliš velké nároky. Telefon totiž spadá low-end segmentu a jeho cena je skutečně nízká. Pojďme se však nejdřív podívat na parametry přístroje.

Honor 8S je vybaven 5,71 palcovým displejem s kapkovým výřezem. Rozlišení obrazovky je 1520×720 pixelů a její užitná plocha činí 84,6%. Jako bonus zde najdeme technologii pro ochranu před modrým světlem. Rámečky i brada jsou poněkud širší.

Telefon pohání procesor Helio A22 se skromnými 2 GB RAM a 32 GB vnitřního úložiště, které lze dále rozšířit. Baterie má kapacitu 3020 mAh a operačním systémem je Android Pie s nadstavbou EMUI 9. Úsporná je i foto výbava. Hlavní fotoaparát má jen jeden 13 MPix snímač se světelností f/1.8 a LED bleskem. Kamera má optimalizaci pro focení za špatných světelných podmínek a režim pro bokeh. Přední fotoaparát má 5 MPix a něco málo AI funkcí pro „krásu tváře“.

Pokud máte pocit, že jsou vám parametry Honor 8S nějak povědomé, máte pravdu. Jde v podstatě o přejmenovaný Huawei Y5 2019 a telefon je určen především pro evropský trh. Představovačka proběhla v Rusku a cena přístroje je tak uváděna v rublech. Je to konkrétně 8490 rublů, což je zhruba 118 euro nebo 3025 Kč.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.