V posledních týdnech už to vypadalo, že design s „průstřelem“ displeje se stane novým standardem pro většinu výrobců mobilních telefonů, ale několik chystaných modelů naznačuje, že dominance zdaleka nebude jednoznačná. Po zajímavém Samsungu Galaxy A80 s otočným zadním fotoaparátem se pochlapila i čínská konkurence a chystaný Huawei P Smart Z se bude moci pochlubit výsuvným selfie modulem, což byla prozatím výsada jen značek OPPO a VIVO.

A Huawei P Smart Z rozhodně nebude nijak drahým modelem, ostatně řada P Smart vždy patřila k velmi dostupným telefonům. Předběžně se spekuluje o ceně zhruba 210 euro pro evropský trh, což není příliš mnoho, ale budeme si na potvrzení spolu s přesným datem vydání muset ještě počkat. Informace o tomto novém modelu Huawei pocházejí ze serveru mobielkopen a první snímky nám ukazují telefon s velmi tenkými rámečky, čtečkou otisků prstů na zadní straně a i poměrně malým výsuvným modulem se selfie kamerkou.

Co se týče konkrétní výbavy a specifikací, tak by Huawei P Smart Z měl údajně disponovat 6,59-palcovým displejem s rozlišením 2340 x 1080 pixelů a poměrem stran 19.5:9, procesorem Kirin 710, 4 GB RAM, 64 GB vnitřní paměti nebo 4000 mAh kapacitou baterie. Zadní duální fotoaparát by měl mít 16 Mpix hlavní senzor se světelností f/1.8 doplněný o 2 Mpix f/2.4 parťáka, selfie kamerka ve výsuvném modulu pak bude také 16 Mpix ale se světelností f/2.0. Telefon by pak měl být k mání v černé, modré nebo zelené barevné variantě.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.