Před dvěma měsíci jsme se od čínské značky ZTE dočkali oznámení  nového modelu Axon 10 Pro, ale docela dlouho nebylo jisté, kdy přesně se tento kousek dostane na trh. Dnes se však telefon poprvé ukázal v listingu na Jingdong Mall, takže máme v ruce konečně i konkrétní datum, kterým je 7. květen. Cena sice nebyla zveřejněna, ale aspoň máme možnost prohlédnout si většinu specifikací. Podle JD by měl telefon dorazit hned ve třech paměťových variantách a i když je na obrázku jen modrá verze, tak se dá předpokládat, že bude k mání i v jiných barvách.

ZTE Axon 10 Pro by tak podle listingu měl dostat do vínku 6,47-palcový zakřivený AMOLED displej s FullHD+ rozlišením, podporou HDR10 a drobným kapkovitým vykousnutím, do kterého se schová 20 Mpix přední selfie kamerka. Pohánět ho pak bude bez velkého překvapení procesor Snapdragon 855 a pravděpodobně i X50 5G modemu u speciální edice. K dispozici by mělo být 6GB/8GB/12GB RAM a 128GB/256GB vnitřní paměti, přičemž rychlosti přístupu pomůže nový souborový systém F2FS.

Co se týče fotografického vybavení, tak Axon 10 Pro nabídne trojici zadních fotoaparátů s hlavním 48 Mpix senzorem se světelností f/1.8, 8 Mpix telefoto čočkou a 20 Mpix super-širokoúhlou čočkou se záběrem 125°. Systém Android 9.0 Pie dostane nadstavbu MiFavor 9.0 a vše v chodu udrží 4000 mAh baterie s podporou 18W rychlo-nabíjení a Quick Charge 4+. Tak už zbývá jen cena, kterou bychom se měli dozvědět ještě před samotným zahájením prodejů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.