Včera společnost OnePlus potvrdila, že jejich letošní novinky OnePlus 7 a OnePlus 7 Pro budou uvedeny 14. května/mája. O obou modelech už toho leccos víme. A docela nedávno se nechal Pete Lau slyšet, že by se cena verze Pro mohla pohybovat kolem 5000 jüanů, což je v rámci cenové politiky OnePlus poměrně hodně. Přístroj by se tak mohl stát tím nejdražším kouskem, který společnost doposud vydala.

Důvodem pro takovou cenu OnePlus 7 Pro jsou použité komponenty jako je například Super AMOLED displej s obnovovací frekvencí 90 Hz a 2K rozlišením. Na to také reagují někteří z tipařů a uvádějí ceny, za které by se telefon mohl prodávat na evropském trhu.

Paměťová verze s 8 GB RAM a 128 GB interní paměti by údajně měla v Evropě přijít na 749 euro. Za nejvyšší verzi s 12 GB RAM a 256 GB vnitřního úložiště bychom dokonce mohli zaplatit až 819 euro. Z těchto částek lze pak odvodit cena verze s 6 GB RAM a 128 GB interní paměti. Ta by měla být rozhodně vyšší než 549 euro. Za tuto cenu se na evropském trhu totiž prodává OnePlus 6T. Ceny tedy přibližně odpovídají tomu, co avizoval Pete Lau.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.