Fanoušci značky Redmi už si netrpělivě brousí zuby a leští peněženky při pečlivé přípravě na brzký příchod nového vlajkového modelu od tohoto výrobce. O tom už se toho v posledních dnech namluvilo poměrně hodně a některé konkrétní specifikace jako například použití špičkového procesoru Snapdragon 855 tak nejsou žádným tajemstvím. Ale dnes se na světlo dostaly i některé další informace ze zasvěceného čínského zdroje, takže se dozvíme i něco nového.

Podle těchto informací by chystané vlajkové Redmi mělo dostat 6.39-palcový displej, 8 GB RAM a 128 GB vnitřní paměti, i když se samozřejmě dá předpokládat i existence dalším paměťových kombinací. K zahození nebude ani fotografická výbava, protože by telefon měl mít 32 Mpix selfie kamerku (s největší pravděpodobností ve výsuvném modulu) a hned trojici zadních senzorů, hlavní 48 Mpix bude doplněn 8 Mpix a 13 Mpix parťáky.

Šéfové Redmi už také přímo potvrdili některé další vymoženosti a fanoušci už se tak mohou začít těšit na NFC čip nebo 3.5 mm audio sluchátkový jack. Hojně se spekuluje také o čtečce otisků prstů integrované přímo v displeji nebo zhruba 4000 mAh kapacitě baterie, ale to zatím nebylo nijak potvrzeno. Všeobecně se také očekává, že fantastická bude z pohledu spotřebitele i cena, která by měla zahanbit v podstatě veškerou konkurenci. Oficiálně by měl být telefon představen v průběhu května nebo června, takže si ještě chvíli musíme počkat.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.