Že společnost Xiaomi už nějakou dobu, vlastně od konce loňského roku, pracuje na Xiaomi Mi Mix 3 5G se obecně ví. Telefon byl oficiálně představen na letošním veletrhu MWC. Má v podstatě stejné parametry jako původní Mix 3, tedy kromě procesoru Snapdragon 855 s modemem X50 5G. Bez něj by podpora 5G sítí proběhnout nemohla.

Včera se také Xiaomi Mi Mix 3 5G podíval na konferenci China Unicom Partner. To by mohlo naznačovat začátek jeho komerčního využití v Číně, právě u operátora China Unicom. A aspoň podle informací z MWC by se měl také v květnu/máji začít prodávat i na evropském trhu. Cena se odhaduje na 599 euro.

Dodejme, že tento telefon s podporou 5G by mohl dosáhnout rychlosti při stahování až 2 Gb/s. To v praxi znamená, že je schopen během jedné sekundy stáhnout 15 minutové video 1080p, nebo 26 skladeb ve formátu MP3. Na konferenci také proběhl ukázkový 5G video hovor mezi zástupci společnosti a zástupci evropského operátora Orange. Mi Mix 3 5G je tedy připraven, ovšem zda bude skutečně od příštího měsíce komerčně využíván i v Evropě zatím není potvrzeno.