Šéf Redmi Lu Weibing se stal rychle velmi sledovaným mužem v mobilním průmyslu a novinářům tak neuniklo, že se včera na premiéře nových Avengers prezentoval zcela novým neznámým modelem telefonu, o kterém se hojně spekuluje, že by mohlo jít o nadcházející vlajkové Redmi se Snapdragonem 855. Telefon má full-screen design s ultra tenkými rámečky výrazně tenčími než Redmi Note 7 Pro. Nikde ani stopy po jakémkoli vykousnutí, ať už širokém nebo kapkovitém.

Což by v podstatě přesně zapadalo do veškerých informací, které jsou o chystaném špičkovém Redmi k dispozici. Sám Lu Weibing a další z šéfů Wang Xiobo v minulých dnes potvrdili, že nové Redmi bude mít opravdu úzkou „bradu“ a nebude mít žádné vykousnutí ani výřez displeje. A fanoušky potěšilo také potvrzení 3.5 mm sluchátkového audio jacku a s velkou pravděpodobností i NFC čipu. Šéfové značky také slíbili extra velkou užitnou plochu displeje, nadprůměrnou baterii a šokující cenu. Což je vše hudba pro naše uši.

I tak se toho o novém vlajkovém Redmi v podstatě mnoho neví, protože vše jsou zatím jen obecné a poměrně vágní sliby hlavounů firmy. Zásadní nezodpovězenou otázkou také zůstává řešení přední selfie kamerky, protože pokud nebude žádné z vykousnutí, tak se logicky nabízí výsuvný modul. To sice zástupci Redmi nedávno popřeli v reakci na první únik informací a snímků telefonu, ale je poměrně pravděpodobný, že se jednalo jen o obranný mechanismus a únikový manévr. Takže se dále můžeme na nové Redmi těšit, protože poměr cena/výkon bude nepochybně opět extrémní.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.