Čínská značka Oukitel má pod svými křídly hned čtveřici řad telefonů, ale nejznámější a nejoblíbenější je určitě řada „K“, která je proslulá masivními kapacitami baterie. Na začátku dubna jsme se pak dočkali oznámení nového modelu K9 se 6000 mAh baterií a obřím 7,12-palcovým displejem, který teď doplní nový Oukitel K12 se 6,3-palcovým displejem s FullHD+ rozlišením, 10.000 mAh baterií a super rychlou 5V/6A nabíječkou.

Oukitel K12 je vylepšenou verzí velmi úspěšného modelu K10, ale bude mít k dispozici větší displej a také výkonnější procesor. O něm se toho sice mnoho neví a budeme tak muset výrobcům věřit, ale displej samotný bude mít 6,3-palcovou úhlopříčku, rozlišení 2340 x 1080 pixelů a poměr stran 19.5:9. Tělo telefonu bude z hořčíkové slitiny a dojde i na koženou texturu na zadním panelu.

Hlavním tahákem však bude samozřejmě opět obří kapacita baterie a 10.000 mAh by mělo stačit i velmi náročným uživatelům. Výrobci se vytahují výdrží přesahující týden, tak budeme velmi zvědavi na reálné výsledky. Hodit se určitě bude i super rychlé 5V/6A nabíjení, které by mělo zvládnout dobít i masivní kapacitu baterie jen za 2 hodiny, což je znatelný pokrok oproti 3-4 hodinám u minulých generací tohoto modelu.

Kromě toho dostane Oukitel K12 do vínku u slušnou zásobu paměti, konkrétně 6 GB RAM a 64 GB vnitřního úložiště, takže se čeká jen na procesor. Podle všeho by se měl K12 dostat na trh na konci května nebo začátku června za prozatím neznámou cenu. Ale dá se očekávat, že nebude příliš vysoká, jak je ostatně dobrým zvykem všem předchozích modelů řady „K“.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.