Přemýšlíš nad koupí nového telefonu? Při výběru je důležité zohlednit několik faktorů. Chceš na něm jen chatovat? Nebo jsou pro tebe důležité kvalitní fotky? Dali jsme dohromady hned 7 tipů, které ti pomohou s výběrem.

1) Vysoké ceny nejsou nutné

Jasně že nechceš prodat kvůli mobilu ledvinu. Naštěstí, už i výrobci vědí, že rozpočet na mobil pro studenta nebude při aktivitách, jako je vaření párků v rychlovarné konvici, vysoký. Pořádně si ale zjisti všechny parametry mobilu a zaměř se na to, co je pro tebe důležité, kvalitní mobil se tak dá sehnat levněji než v minulosti.

2) Design prodává

Nikdo nechce mít ošklivý telefon – to je fakt. I když to není primární funkcí mobilu, většina z nás se potěší, když vypadá k světu. Pokud ale potřebuješ ušetřit, na design zas tak moc nekoukej. Provedení samotného telefonu stejně často zůstává zahaleno v podobě krytu na mobil, které jsou pro dnešní chytré přístroje už téměř nutností.

3) S novým mobilem opatrně

Smartfony jsou sice chytré, ale za to velmi křehké přístroje. Určitě nebuď skrblík a zainvestuj ještě pár Eur do krytu a případně i folie na displej. Telefon ti pak mnohem déle vydrží.

4) Úložiště, kam se vejde opravdu všechno

Fotky, hudba, hry, videa – to vše najdeme stažené v nejednom telefonu a to vše zabírá dost paměti. Vzpomeň si, jak velké úložiště měl tvůj poslední mobil. Pokud ti jeho kapacita postačovala, můžeš si ji zvolit znovu. Chceš místo pro více fotek nebo hudby? Pořiď si mobil s větší kapacitou nebo paměťovou kartu, kterou mnohé mobily podporují. Můžeš si ale také raději zaplatit nějaké cloudové úložiště, díky kterému zůstanou tvoje data chráněna, i když se ti mobil rozbije.

nový mobil

Zdroj: pexels.com

5) Králem Instagramu díky foťáku v mobilu

V době, kdy se denně na web uploaduje 1 800 milionů fotek, je důležité mít fotoaparát, jehož vlastnosti budou vyčnívat z řady. 1, 2, 3 nebo dokonce 4 čočky již nejsou žádnou vzácností. Megapixely však nejsou všechno – rozhoduj se podle kvality fotek při slabém osvětlení, barev na fotce či velikosti clony, která je zodpovědná za krásně rozmazané pozadí při portrétech.

6) Chceš mobil nebo telku?

Pokud většinu času chatuješ s přáteli nebo telefonuješ, oceníš menší displej, který dokážeš ovládat jednou rukou. Zároveň tak mobil déle vydrží, protože menší displej = menší spotřeba baterky. Pokud se díváš na mobilu na videa, filmy a seriály, sáhni po velkém displeji s kvalitním rozlišením.

7) Na víkendový výlet bez nabíječky

Přestože zásuvka je skoro na každém rohu, přece jen je pohodlnější, když si člověk nemusí nabíjet mobil každou chvíli. Faktorů, které ovlivňují životnost baterie, je několik. Velkou roli hraje rozlišení a velikost displeje. Většina dnešních telefonů má výdrž 1-2 dny. Pokud jsi ale často na cestách, přemýšlej nad investicí do powerbanky.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.