Problémy s ohebným modelem Samsung Galaxy Fold začínají nabírat grády, protože po oficiálním posunutí data uvedení telefonu na trh se dnes společnost obrátila na novináře s požadavkem na vrácení prvních testovacích kusů. Podle agentury Reuters má tento požadavek Samsungu zaprvé zabránit dalšímu nárůstu zpráv o poškození ohebného displeje a zadruhé umožnit podrobnou analýzu poškozených vzorků.

Funkčnost ohebného displeje Galaxy Fold byla poprvé zpochybněna před pár dny, když první uživatelé po sejmutí ochranného filmu displeje začali hlásit jeho rozličné problémy. Ty se pohybovaly od zcela nefunkční obrazovky po různé výdutě a boule, které ve finální fázi také znemožnily používání telefonu. Je tak jasné, že jde o systémový problém s odolností modelu a Samsung si je tohoto zásadního neduhu vědom. Podle jejich vyjádření se už pracuje na vylepšení odolnosti displeje a vlastností samotného ohybu.

V Samsungu samozřejmě ani náhodou nepřemýšlí o celkovém zrušení tohoto modelu a jde údajně jen o malý zádrhel, na jehož odstranění už se horečnatě pracuje. Zákazníci, kteří si tento drahý kousek předobjednali, by se tak měli dočkat dodávek jako první, jen se zatím neví, kdy to přesně bude. A v souvislosti s potvrzeným reálným vydáním konkurenčního ohebného Huawei Mate X v červnu začíná korejskému gigantu lehce téct do bot. Tak uvidíme, jak se s touto kauzou poperou.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.