Značka Realme je bývalá dceřinka společnosti Oppo a poté, co se loni osamostatnila se věnuje výrobě telefonů s dobrým poměrem cena/výkon. Na indickém trhu tyto telefony jdou dobře na odbyt a je proto jasné, že jejich oficiální uvedení se koná především v Indii. Právě tam byl také představen novinkový Relame 3 Pro, který svými parametry spadá do střední třídy.

O telefonu Realme 3 Pro výrobce tvrdí, že bude slušným konkurentem například Redmi Note 7 Pro. Je to docela možné, protože jistá podoba tu je. V rámci specifikací začněme tím, co bude zřejmě hlavním tahákem telefonu, a to je zadní duální fotoaparát.

Tvoří jej primární snímač Sony IMX519, ten je stejný jako u loňských modelů OnePlus 6 a 6T. Jeho rozlišení je 16 MPix se světelností f/1.7. Sekundární senzor má 5 MPix a clonu f/2.4. Mezi funkcemi kamery najdeme režim Ultra HD, režim noční scény, Super slo-mo a nebo Chroma Boost pro lepší reprodukci barev. Přední kamera má 25 MPix a světelnost f/2.0.

Displej Realme 3 Pro má úhlopříčku 6,3 palce, kapkovitý výřez a rozlišení FullHD+. Poměr stran je 19,5:9 a užitná plocha 90,8%. Na postu procesoru najdeme Snapdragon 710 s 4/6 GB RAM a 64/128 GB vnitřního úložiště. Telefon má podporu HyperBoost 2.0 pro lepší výkon a také GameBoost 2.0 pro zvýšení výkonu při hraní her.

Baterie má slušnou kapacitu 4045 mAh s rychlým 20 W nabíjením VOOC Flash Charger 3.0. Baterie by díky tomu mohla být nabita na 50% za 30 minut. Operačním systémem je Android Pie s nadstavbou ColorOS 6.0. Ceny telefonu začínají zhruba na 200 dolarech u nižší paměťové verze, za verzi s vyšší pamětí zaplatíte zhruba 243 dolary. Prodeje na Flipkart a Realme.com začínají 29. dubna/apríla.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.