Společnosti Oppo, Qualcomm a tým Vibrato se spojily při vývoji technologie ROI (Region of Interest). Jde o technologii, která je využívána aplikací Vibrating Short Video a měla by přinést výrazné zkvalitnění videozáznamu. Technologie je postavena na procesoru Snapdragon 855 a využívá výkon ISP Qualcomm Spectra 380, který je do procesoru integrován.

Díky tomu se snímání hloubky, klasifikace a segmentace objektů odehrává v reálném čase a následně je využita u videa nebo ji využívají i aplikace pro rozšířenou realitu. Zlepší se tak kvalita obrazu, jeho členitost a zvýší se i rozlišení. Technologie ROI inteligentně optimalizuje kódování videa a zkracuje dobu zpracování obrazu.

S touto technologií se můžeme potkat například u telefonu Oppo Reno s 10× zoomem, který byl představen začátkem tohoto měsíce. Kromě již zmíněné technologie má i další parametry, které jej řadí do high-end třídy. Jde především o poměrně unikátní řešení přední pop-up kamery v podobě „žraločí ploutve“. Primární snímač zadního trojitého fotoaparátu má rozlišení 48 MPix a u třetího širokoúhlého senzoru najdeme 10× hybridní optický zoom.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.