Skládací telefon Huawei Mate X byl hvězdou letošního veletrhu MWC v Barceloně. Tam také posbíral několik ocenění a krátce na to dostal i certifikaci 5G. Začátkem měsíce byl zalistován na oficiálních stránkách společnosti a obchodní ředitel Huawei oznámil, že prodeje by měly odstartovat v červnu/júni.

Ovšem když společnost Samsung nechala recenzentům otestovat skládací telefon Samsung Galaxy Fold a testeři poukazovali na vážné nedostatky displeje, musela odložit jeho prodej. V té době začaly na síť prosakovat zvěsti, že podobně je na tom i Huawei Mate X. Jeho prodeje jsou údajně přesunuty až na září/september letošního roku.

To však Huawei jednoznačně odmítla s tím, že patrně jde jen o jakýsi konkurenční boj se společností Samsung. Ten měli údajně vyvolat někteří z fanoušků Samsungu. Ti předpokládali, že Mate X bude mít podobné problémy s displejem jako Galaxy Fold. Huawei také tvrdí, že i oni mají zpětnou vazbu testerů a že jejich skládací telefon má velmi dobrou konstrukci, displej je stabilní a nic nebrání tomu, aby se začal prodávat podle plánu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.