Přestože společnost ZTE nemá zrovna na růžích ustláno, snaží se ze všech sil udržet mezi etablovanými čínskými výrobci telefonů. Aktuálně ladí svůj letošní top model ZTE Axon 10 Pro, který poprvé avizovala na veletrhu MWC 2019. A jaká by to byla letošní vlajková loď bez procesoru Snapdragon 855. Chystaný Axon bude mít také modem X50 5G a tímto i podporu 5G sítí.

Telefon už se také prošel testy Antutu. A ať už si o syntetických testech myslíme cokoli, ZTE Axon 10 Pro dosáhl v Antutu na skóre 381136 bodů. To je zatím v porovnání s ostatními přístroji s SD855 úplně nejvyšší. Údajně by to mělo být dáno i tím, že přístroj využívá flash souborový systém F2FS, který byl původně vyvinut společností Samsung pro linuxové jádro. Ve srovnání s tradičním formátem souborového systému EXT4 má tento systém vyšší rychlost čtení i zápisu souborů.

ZTE Axon 10 Pro je zároveň i prvním telefonem, který používá Sandisk iNAND 8521 paměťový čip. Ten má ve srovnání s předchozí generací dvojnásobně vyšší výkon sekvenčního zápisu, kdy je rychlost zápisu 500 MB/s a rychlost čtení až 800 MB/s. Kromě toho má telefon mnoho dalších inovací a vylepšení. Jak bude vše fungovat v praxi bychom se měli dozvědět už 6. května/mája, kdy bude přístroj oficiálně představen.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.