Dnes se nám dostaly do rukou informace ze serveru 91mobiles, podle kterých by chystaný model Moto Z4 možná mohl být v mnoha ohledech papírově horší než loňské Moto Z3, tedy alespoň ohledně procesoru a fotoaparátu. A protože se jedná o poměrně důvěryhodný server se slušnou historií odhalování specifikací telefonů, tak se zprávě dá do velké míry věřit. Informace by měly pocházet z oficiálních marketingových materiálů, ke kterým se redaktoři nějakým způsobem dostali.

Podle těchto zpráv by měla být Moto Z4 vybavena jediným zadním senzorem fotoaparátu se 48 Mpix rozlišením, což je v porovnání s minulou generací krok zpátky, protože Moto Z3 měla hned dvojici slušných senzorů. U Z4 by mělo jít o 48 Mpix senzor od Sony, ale je velkou otázkou, zda se výkonem přiblíží dual-senzorovému řešení svého předchůdce. Hlavní senzor by měl opět využívat Quad Pixel technologii a výsledkem by pak měly být 12 Mpix fotografie s podporou AI, AR nálepek, speciálního nočního 6 Mpix režimu a dalších. Selfie kamerka by měla být 25 Mpix a měla by podporovat funkce jako je skupinové selfie.

Zbytek specifikací by pak měl zahrnovat 6,4-palcový OLED displej s FullHD+ rozlišením, čtečku otisků prstů v displeji, procesor Snapdragon 675, 4 GB nebo 6 GB RAM, 64 GB nebo 128 GB vnitřní paměti, 3600 mAh kapacitu baterie s nabíjením TurboCharge a pravděpodobně i nespecifikovanou úroveň voděodolnosti, i když pravděpodobně nepůjde o oficiální IPx certifikaci. Systémem bude Android 9 a dočkáme se i podpory Google Digital Wellbeing, Google Lens a také Moto Display, Moto Actions a Moto Experiences. Na přesné datum vydání a cenu si ale ještě budeme muset chvíli počkat.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.