Už koncem minulého měsíce se uvažovalo o tom, že by se telefon Xiaomi Mi 9 SE mohl podívat také na globální trhy. Ovšem nic nebylo v té době potvrzeno. Navíc situace kolem prodejů letošní řady Mi 9 byla poněkud zamotaná a telefonů bylo vyrobeno málo i pro čínský trh.

Stav kolem výroby dostatečného množství telefonů se naštěstí stabilizoval a Xiaomi na svém oficiálním twitterovém účtu oznamuje, že Xiaomi Mi 9 SE je připraven na cestu na mezinárodní trhy. Pravda, přesný termín, kdy se tak stane zatím výrobce neprozradil. Ale podle všeho by to mělo být brzy a výrobce navíc vyzývá fanoušky, aby si tipli jeho první zastávku.

Pro případ, že by jeho prvním zastavením byla Evropa, připomeňme hlavní parametry telefonu. Mi 9 SE má 5,97 palcový displej s rozlišením 2340×1080 pixelů. Pohání jej procesor Snapdragon 712 s 6 GB RAM a 64/128 GB vnitřní paměti. Baterie má kapacitu 3070 mAh s rychlým 18 W nabíjením. Zadní fotoaparát tvoří 48 MPix, 13 MPix a 8 MPix snímače. Přední kamera má 20 MPix senzor. Operačním systémem je Android Pie.