Xiaomi minulý měsíc oznámila, že pracuje na své vlastní nabíjecí technologii Super Charge Turbo. Ta by měla mít skvělý nabíjecí výkon 100 W. Skeptici tvrdili, že na vývoj a testování technologie s tak velkým výkonem bude potřeba spousta času, než se ji povede uvést do reality.

Ovšem zdá se, že Xiaomi se této výzvy nezalekla a tvrdě na Super Charge Turbo zapracovala. Tuto skutečnost sdělil na čínském Weibo spoluzakladatel Xiaomi, Lin Bin. To, že vývoj nabíjecí technologie pokračuje zdárně kupředu potvrdil i šéf Redmi, Lu Weibing. Ten dokonce naznačil, že se tato technologie už brzy začne masově vyrábět a bude využita i v Redmi přístrojích.

Časový horizont, kdy by mohla být technologie oficiálně uvedena však znám není. Ovšem podle všeho by to mělo být v dohledné době. Můžeme se tedy těšit na to, že telefony Xiaomi a Redmi s 4000 mAh bateriemi bude možno díky tomu nabít na 100% za zhruba 17 minut. Jedním z prvních přístrojů s touto technologií by se tak mohl stát Xiaomi Mi Mix 4.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.