Telefony značky ASUS už se na našem trhu dostatečně zabydlely a patří k poměrně velmi populárním kouskům. Nejzajímavější jsou samozřejmě výborně vybavené high-end telefony, ale ASUS se nebojí ani levnějších a dostupnějších kousků. Posledním takovým je právě ASUS Zenfone Live (L2), který se potichu stal oficiálním právě dnes. Jedná se o nástupce super levného Zenfone L1, který ale tentokráte nebude součástí programu Android One a dorazí tak s klasickou firemní nadstavbou ZenUI 5 naroubovanou na systému Android 8.1 Oreo.

Jako všechny velmi modely bude hardwarová výbava poměrně dietní, ale oproti minulé generaci se i tak dočkáme solidního výkonnostního skoku. ASUS Zenfone Live (L2) by měl dostat full-view displej  5,5-palcový displeje s poměrem stran 18:9, HD+ rozlišením  a užitnou plochou 82 %, stejně jako výběr ze slušivých barevných kombinacáí zadního panelu, červené a modré,. Uvnitř pak tepe buď hSnapdragon 425 (v případě 2 GB +16 GB verze) nebo Snapdragon 630 (v případě 2 GB + 32 GB verze). Potěší i samostatný microSD slot pro paměťovou kartu.

Dále se pak dočkáme 3000 mAh kapacity baterie, single zadního fotoaparátu s 13 Mpix rozlišením, světelností f/2.0 a PDAF nebo selfie 5 Mpix kamerky. Zajímavostí bude i totální závislost při odemykání telefonu na technologii Face Unlock, protože se jaksi nedostalo na čtečku otisků prstů. Prozatím nebyla zveřejněna ani cena a přesné datum vydání, ale dá se očekávat určitě velmi konkurenceschopná hladina. V této kategorii totiž panuje boj vskutku bratrovražedný a nový ASUS se bude muset hodně snažit, aby zaujal.