Herní telefony v poslední době zažívají renesanci, která je určitě spojená s nástupem náročnějších her a hlavně globálních fenoménů jako je Fortnite nebo PUBG. Kdo by si to kdy pomyslel v dobách, kdy jsme proháněli legendárního hada na tlačítkových Nokiích. Hlavními hráči na poli moderních telefonů jsou Xiaomi a Razr, ale této specifické oblasti se nevyhýbá ani pod-značka ZTE – Nubia. První Nubia Red Magic spatřila světlo světa na začátku roku 2018 a nedlouho po té ji následovala druhá generace. Momentálně se však už vše chystá na uvedení Nubia Red Magic 3 a my konečně máme potvrzené oficiální datum vydání.

Nubia Redmi Magic 3 už je v centru internetových spekulací nějakou dobu a většina zasvěcených zdrojů se shodovala na dubnovém datu vydání. To se také přesně potvrdilo dnes, kdy samotný generální ředitel značky Nubia, pan Ni Fei, se na čínské sociální síti Weibo pochlubil oficiálním teaser plakátkem, že kterého září datum vydání Red Magic 3 už 28. dubna v RNG eSports centru v Pekingu. Takže pro herní telefon stylové místo se vším všudy. Na některé specifikace telefonu však nemusíme čekat až do 28. dubna, protože už se na internetu objevily výsledky z benchmarků a máme tak o nich poměrně přesnou představu.

Hlavním srdcem telefonu se stane výkonný procesor Snapdragon 855 spolu s pořádnou porcí 12 GB RAM a až 256 GB vnitřního úložiště. Chlazení by měl obstarat vestavěný větráček klasického ražení, což je poměrně masivní změna oproti pasivnímu chlazení pomocí vapor chamber u minulých generací. Sám jsem zvědav jak k tomu Nubia přistoupí a jak se jí hlavně podaří udržet v mezích případný hluk větráčku v zátěži. Podle předchozích vyjádření zástupců výrobce by také mělo dojít k výraznému navýšení kapacity baterie a nejčastěji se hovoří o 5000 mAh a podpoře velmi rychlého 30W nabíjení. Další info o Nubia Red Magic 3 se určitě objeví už brzy.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.