O telefonu Meizu 16s se už ví lecco, ale o termínu jeho oficiálního představení se doposud jen spekulovalo. Nyní, díky zvacímu teaseru, je termín potvrzen. Telefon bude uveden na konferenci 23. dubna/apríla. Kromě toho upoutávka nenápadně naznačuje, že společnost přípravě přístroje věnovala veškeré své úsilí.

Pojďme si tedy shrnout, co výsledek tohoto vynaloženého úsilí bude obnášet. Meizu 16s bude mít 6,2 palcový displej s rozlišením 2232×1080 pixelů. Telefon nebude mít horní výřez, ale i přesto má velmi subtilní horní rámeček i bradu. Užitná plocha obrazovky je tedy poměrně velká. Design je jednoduchý a elegantní, zadní panel je čistě bílý.

Model 16s se stává prvním Meizu přístrojem, který bude osazen procesorem Snapdragon 855. K tomu dostane 8 GB RAM a 128 GB interního úložiště. Baterie má kapacitu 3600 mAh a vše poběží na systému Android Pie. Jedním z hlavních taháků se stane zadní duální fotoaparát se snímači 48 MPix a 20 Mpix. Primární senzor bude Sony IMX586 s OIS. Odhadovaná cena telefonu by měla být 3398 jüanů, což je zhruba 508 dolarů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.