Nadcházející vlajková loď Honor 20 bude prvním modelem této značky, která se objeví ve výsledcích prestižního benchmarku DxOMark a můžeme se tak těšit na přímé porovnání se super výkonným Huawei P30 Pro od mateřské značky. Podle všeho by Honor 20 měl také dostat pořádně výkonný fotoaparát a srovnání se tak bude opravdu nabízet. Oficiálního představení bychom se měli dočkat už 21. května v Londýně a dnes se Honor 20 mihnul ve výsledcích benchmarku Master Lu.

Samozřejmě nám tento populární čínský benchmark neukáže většinu konkrétních detailů, ale každá trocha informací dobrá. Podle Master Lu by tak Honor 20 měl dorazit s FullHD+ displejem (rozlišení 2340×1080 pixelů), poměrem stran 19.5:9, 6,1-palcovou úhlopříčkou a s největší pravděpodobností i OLED technologií a čtečkou otisků prstů integrovanou přímo v displeji. Ta sice není přímo oficiálně potvrzená, ale bylo by s podivem, kdyby tomu tak nebylo.

Jako správná vlajková loď dostane i špičkový octa-core procesor Kirin 980, takže o výkon nebude nouze, stejně jako o pokročilý Dual NPU čip pro umělou inteligenci. Ten pak doplní 8 GB RAM a 128 GB nebo 256 GB vnitřní paměti. Proslýchá se také o slabší verzi se 6 GB RAM, ale uvidíme zda na ni dojde. Bohužel stále ani jedno konkrétní slovo o fotografické výbavě modelu, která by měla být opravdu na úrovni, i když bude asi postrádat certifikaci Leica. No, těšme se.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.