Doby telefonů s miniaturními bateriemi a extra pomalým nabíjením jsou naštěstí už dávno pryč a moderní modely se snaží přicházet se stále většími bateriemi a dalšími vychytávkami. Ukázkovým příkladem je pak přicházející Oukitel K9, který je vybaven masivním 7,12-palcovým displejem s FullHD+ rozlišením a kapkovitým výřezem nebo nadprůměrnou kapacitou baterie 6000 mAh, jak se sluší na pokračovatele slavné řady „K“. A k podobné baterii se určitě hodí i nové super rychlé nabíjení 5V/6A, což je globální premiéra této technologie.

A dnes pro vás máme malý video test, kde jsou schopnosti tohoto super rychlého nabíjení porovnány s konkurencí, konkrétně s klasickým 9V/2A nabíjením modelu Honor 8X Max. Ten s 5000 mAh baterie také není žádným drobečkem. Ale ve výsledku samozřejmě nemá proti Oukitelu K9 moc šancí a výhody 5V/6A nabíjení spolu se speciálním 2.8 mm širokým USB kabelem jsou více než zřejmé. K9 se zvládne dostat na 71 % jen za 40 minut, na 87 % za hodinu a kompletního dobití za 1 hodinu 20 minut. Je tak i s větší baterií výrazně rychlejší než Honor 8X Max. Ostatně se mužete přesvědčit samo ve videu níže.

Oukitel K9 je také vybaven novým octa-core procesorem Helio P35, který je díky modernějšímu designu výrazně energeticky úspornější než klasiky v podobě Helio P23 nebo MT6750T. Na trh by se telefon měl dostat na konci dubna s oficiální cenovkou 229.99 dolarů. Ale jednoduchou registrací na stránkách Oukitelu máte možnost cenu snížit na 199.99 dolarů a dokonce dostanete zvětšovací sklíčko jako bonus. Dva šťastlivci také budou náhodně vybráni a dostanou Oukitel K9 zcela zdarma. Takže proč to nezkusit.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.