Společnost Meitu nepatřila k velkým čínským výrobcům telefonů, ale určitou popularitu si získala díky zajímavému designu a orientaci na fotografování. Své nejlepší období prožila zhruba před třemi roky a pak již nezvládala konkurovat na silně přesyceném čínském trhu.

Koncem loňského roku začaly na síť prosakovat zprávy, že se společnost Meitu dala dohromady s Xiaomi. Mělo se jednat o jakési oboustranně výhodné partnerství, kdy by Xiaomi získala na 30 let licenci na některé z technologií Meitu. Termín, kdy tato partnerská smlouva začne fungovat byl oznámen na polovinu letošního roku.

Zdá se, že konec Meitu je tu dřív, než se předpokládalo. Zástupci společnosti zveřejnili na síti dopis na rozloučenou, který je plný nostalgie a poděkování fanouškům za jejich přízeň. V dopise jsou uvedeny i některé detaily o spolupráci obou společností.

V podstatě se potvrdila skutečnost, že Xiaomi bude využívat Meitu technologie, které budou i nadále společně vyvíjeny a inovovány. Nově vzniklé telefony bude vyrábět a distribuovat Xiaomi pod značkou „Meitu by Xiaomi“ a Meitu bude mít jen částečný podíl z hrubého zisku. Zda Xiaomi zachová i specifický design v dopise uvedeno nebylo.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.