Čínské firmy momentálně drtí zbytek světa na poli mobilních telefonů a jejich raketový vzestup je vskutku obdivuhodný. Ale při velkém tlaku na nízkou cenu telefonů samotných jsou výrobci často nuceni se poohlédnout po dalších kategoriích produktů, na kterých by se dalo něco vydělat. Xiaomi jsou ukázkovým příkladem, když vyrábí ve své režii v podstatě cokoliv, co vás napadne. Od OnePlus jsme se prozatím dočkali pouze telefonů, sluchátek nebo powerbank, ale to možná už brzy změní, protože firma sonduje možnost vstupu na trh s chytrými televizemi.

Ostatně již zmínění Xiaomi patří na čínském trhu k velkým hráčům i v tomto segmentu a krok OnePlus (potažmu mamutího koncernu BBK Electronics za ním stojících) tak není zcela do neznáma. A CEO firmy, pan Liu Zuohu to svými nedávnými slovy jen potvrdil. Podle něj nedošlo za posledních 20 let ve vývoji  v oblasti ovládání televizorů a firma se tak bude snažit nabídnout zákazníkovi nové možnosti využitím umělé inteligence a s ní spojených extra výhod a služeb. A protože produkty OnePlus jsou vždy všechny dostupné globálně, tak by se třeba i chytré televizory mohly dostat i na náš trh. A to by byla skvělé, protože v současnosti například se Xiaomi TV můžeme Číně jen závidět.

Firma OnePlus se ale nehodlá spokojit pouze se vstupem na televizní pole neorané, ale Liu Zuoho nastínil i další možné plány expanze. Pokud to situace dovolí, tak by se mohli pokusit vstoupit i na pole automobilového průmyslu, i když jen prostřednictvím spolupráce s již zavedenými výrobci aut. Jednalo by se samozřejmě opět hlavně o využití umělé inteligence a platformy IoT (Internet of Things) spolu s nespornými výhodami 5G sítí. No, budoucnost je evidentně růžová.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.