Mobilní svět už se pomalu může začít připravovat na příchod dalšího parádního modelu, který se bude prodávat jako housky na krámě. Značka Honor se ze skromných začátků vypracovala na jednoho z velkých hráčů a jejich prodeje přispívají velmi citelně ke skvělým číslům mateřské značky Huawei. A včera jsme se dočkali oficiálního potvrzení data slavnostního odhalení nové řady Honor 20, která bude opět jakousi levnější alternativou k řadě P právě od Huawei. A pokud půjde ve šlépějích minulých generací, tak se máme opět na co těšit.

Podle oficiálního Twitter účtu značky se Honor 20 představí na velké akci už 21. května v Londýně, což je hezký a vtipný kontrast k pařížskému uvedení Huawei P30. Dočkali jsme se několika teaserů a i když se v jednom datum 21. května nerozpakovaly zmínit přímo, tak si v Honor vyhráli hlavně s ostatními plakátky. Na nich je totiž datum zašifrováno pod řetězcem 444+4x4x4+(4+4)/4+44/4, což je v součtu 521 a odkazuje tak právě na jednadvacátý květnový den. Spekuluje se také o tom, že číslice „4“ není vybraná náhodně, protože se Honor 20 (nebo spíše Pro verze) dočká po vzoru P30 Pro hned čtveřice zadních fotoaparátů.

Známe už i průvodní motto nové řady a #CAPTUREWONDER jasně odkazuje také k velmi fotograficky zaměřenému vybavení telefonu a dobrému výkonu v horších světelných podmínkách. Uvidíme do jaké míry dojde ke zkopírování výbavy P30, určitě se opět nedočkáme například certifikace Leica, ale to už je standardem. Každopádně by řady Honor 20 mělo vedle základního modelu nabídnout i Pro verzi a Honor 20 Lite, takže variabilita bude opět velmi slušná. Inu, jsme zvědavi (hlavně na cenu).