Jedním z hlavních taháků telefonu Huawei P30 Pro jsou bezesporu fotoaparáty. Hlavně díky zadní kameře se čtyřmi snímači se bleskově stal vůdcem žebříčku DxOMark a ti, kteří si jej pořídili jeho foto kvality potvrzují.

Po testování v DxOMark dostal hlavní fotoaparát Huawei P30 Pro celkově 112 bodů. V testech samotného fotoaparátu pak 119 bodů a v testech videa 97 bodů. Skóre je to jistě úctyhodné, ale totéž se nedá říct o selfie kameře telefonu. Ta se na špici žebříčku dívá až z místa čtvrtého.

Celkové skóre předního fotoaparátu P30 Pro je 89 bodů, za focení kamera nasbírala 90 a za natáčení videa 88 bodů. Jistě, bramborová medaile není zas až tak špatná, ale mnozí očekávali lepší umístění. V kategorii selfie fotoaparátu kraluje Samsung Galaxy S10 Plus s 96 body, druhou příčku obsadil Google Pixel 3 s 92 body a bronz si odnáší Samsung Galaxy Note 9 se stejným bodovým výsledkem.

Tyto testy sice nemusí znamenat nic fatálního, ale pro výrobce by to mohl být určitý signál, že u přední kamery příští generace telefonů je rozhodně dost velký prostor pro vylepšení a případné inovace.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.