Ohodnoťte článek

Šikulové ze známého iFixit nedávno rozebrali zbrusu nový vlajkový model Huawei P30 Pro a z jejich poznatků je jasně patrné, že případná oprava bude velmi složitou (a samozřejmě i velmi drahou záležitostí). Ale to je asi nezbytná daň za pokrok a luxus, protože v obou těchto kategoriích je momentálně špičkový Huawei po zásluze na špici.

Stejně jako většina moderních telefonů je i Huawei P30 Pro sendvičem ze skla a kovu, jedná se o elegantní řešení, které je navíc ideální pro bezdrátové nabíjení. Není však snadné se do telefonu dostat a mezi kovovým tělem a skleněnými zády je pouze extrémně málo místa, pravděpodobně kvůli nárokům vodotěsné certifikace IP68. Jakmile se však dostanete dovnitř, tak se na vás usmějí pokročilé kousky výbavy jako je cívka bezdrátového nabíjení používaná i pro zpětné dobíjení, nebo inovativní modul zadního fotoaparátu s periskopickým systémem.

This slideshow requires JavaScript.

Kolegové z iFixit zmiňují také jednu z vychytávek P30 Pro, který nepoužívá klasický sluchátkový reproduktor, ale tzv. „Acoustic Display technology“. To v praxi znamená, že zvukové vlny nejsou vyráběny pomocí membrány, ale přímo vibracemi skleněného displeje. Proto je také část tohoto zvukového systému „natvrdo“ nalepena zevnitř přímo na displej v horní části. Je tak otázkou, zda při případném poškození displeje nebude nutné vyměnit také celý zvukový systém.

Pod displejem pak najdeme optický senzor čtečky otisků prstů a jedná se opět o starý dobrý Goodix GM185, který najdeme u OnePlus 6T, Xiaomi Mi 9 nebo Vivo NEX S. Baterie s kapacitou 4200 mAh je stejná jako má Mate 20 Pro a nebude tak složité ji vyměnit díky klasickému systému uchycení. Obecně však Huawei P30 Pro podle hodnocení iFixit bude pro opravu pořádným oříškem a dostal na škále jen 4/10. To je však opravdu bohužel nutná cena za inovaci. Kompletní rozborku telefonu si můžete prohlédnout přímo ZDE.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.