I když se v poslední době množí dohady a spekulace naznačující pomalé couvání slavné značky HTC z mobilního trhu, tak možná pro taiwanského výrobce není všem dnům konec. Prozatím neznámý model střední třídy pod označením HTC 2Q7A100 se totiž dnes objevil ve výsledcích benchmarků Geekbench a Antutu, což naznačuje velmi brzké vypuštění na trh. A na první pohled telefon nevypadá špatně ani po stránce hardwarové výbavy.

Podle Antutu by měl tento neznámý telefon HTC dostat do vínku procesor Snapdragon 710 spolu s grafickým jádrem Adreno 616, 6 GB RAM a 128 GB vnitřní paměti. Displej s prozatím neodhalenou úhlopříčkou bude s poměrem stran 18:9 a FullHD+ rozlišením 2160 x 1080 pixelů. Vše zabaleno pod dohledem systému Android 9 a dá se s největší pravděpodobností očekávat i firemní nadstavba HTC Sense UI. S výsledkem 169.617 bodů by se telefon zařadil do vyšší střední třídy a snad bude na odpovídající úrovni i zbytek výbavy.

Uvidíme, kam by se tento telefon zařadil v portfoliu HTC, možná se jedná o další kousek řady Desire, ale samozřejmě nic není jasné. HTC by nutně potřebovalo nějaký ten prodejní hit, který by alespoň jen oddálil katastrofické scénáře, ale vše bude záležet na nastavené ceně. Konkurence je vskutku obří a minulé (ač povedené) modely značky neuspěly z velké části kvůli příliš vysoko nastavené ceně. Tak držíme palce.