Značka Ulefone se nám v poslední době vybičovala opět k velké aktivitě a novinka se na nás chystá i z oblasti jejich telefonů s pořádně velkými bateriemi. Překvapivě se ale upustí od přiřazení k velmi úspěšné řadě Ulefone Power a telefon by tak měl dorazit na trh pod označením Ulefone P6000 Plus jako první kousek z nové řady „P“. Mírné zmatení pojmů a označení evidentně není nikdy na škodu… Takže co můžeme od tohoto kousku očekávat ?

Podle našich informací by měl Ulefone P6000 Plus dostat do vínku nadprůměrnou 6350 mAh kapacitu baterie, velký 6-palcový incell displej s HD+ rozlišením a poměrem stran 18:9, duální zadní fotoaparát, 3 GB RAM, 32 GB vnitřní paměti, čtečku otisků prstů, technologii Face Unlock a systém Android 9.0 Pie. Ve výčtu zatím schází procesor a v tom bude podle nás lehký háček. Specifikace totiž na první pohled až nebezpečně připomínají modely Power 3 a Power 3S, které také disponují 6350 mAh baterií. Takže se jen nabízí varianta, že P6000 Plus bude levnější verzí s ořezaným procesorem. Ale na finální potvrzení si budeme muset ještě chvíli počkat.

K dispozici totiž ještě nemáme ani datum vydání, ani alespoň hrubý nástřel ceny, takže budeme muset počkat, až se něco více objeví na oficiálních stránkách značky. A bude zajímavé sledovat, zda se Ulefone P6000 Plus vydá cestou super levného Power 3L, který stlačil cenu momentálně až na 86.99 například na e-shopu Banggood. Osobně čekám o něco vyšší cenu a lepší výbavu než super levný model, ale přesné zařazení se dá zatím opravdu jen odhadovat.