Čínský gigant OPPO vlastněný koncernem BBK Electronics (pod který spadá třeba i konkurenční Vivo nebo OnePlus) každoročně pouští na trh dvojici telefonů řady „R“ zaměřené na vyšší střední třídu. Fanoušci tak už nějakou dobu vyhlížejí a spekulují o novém OPPO R19 a poměrně je překvapilo, když před časem viceprezident firmy Shen Piren naznačil, že se R19 jv roce 2019 ještě hodně dlouho nedočkáme. Místo toho se veškerá propagace a pozornost vrhla na novinkovou řadu Reno s prvním modelem hrdě stavící na odiv design s výsuvným modulem „žraločí ploutve“.

Dnes se pak fanoušci řady „R“ dočkali posledního hřebíčku do rakve, protože nejen že OPPO R19 nespatří světlo světa nakonec vůbec, ale kompletně celá řada „P“ bude zrušena. Její místo tak plně zaujmou telefony zařazené do prémiových sérií Reno a Find X. Dá se tak velmi brzy očekávat nárůst plánovaných telefonů právě pro tyto dvě řady a zejména pokračoval ambiciózního OPPO Find X (možná pod názvem Find Z) budí velké naděje a očekávání.

Takže můžeme jen zazvonit umíráček a zatáhnout oponu za velmi úspěšnou sérií telefonů OPPO R, které během své existence prodaly přes 100 milionů kusů. Samozřejmě viceprezident společnosti vše podpořil nic neříkajícími slovy o setrvání na původních hodnotách a vizi, případně odhodlání dále produkovat telefony zaměřené na snoubení krásy s kvalitou. Tak uvidíme.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.