Nedávno představený Huawei P30 Pro se poměrně očekávaně stal králem DoXMark díky svému našlapanému fotoaparátu se čtyřmi snímači. Ještě před jeho uvedením šéf společnosti, Yu Chengdong, žertoval na adresu telefonů Samsung, že sice nesou název Galaxy, ale galaxii vyfotit nedokážou. Co však dokáže vyfotit P30 Pro?

Za špatných světelných podmínek fotí Huawei P30 Pro velmi slušně. O tom jsme se už mohli přesvědčit. Ale troufne si na fotky Měsíce? Samozřejmě ano. Koneckonců výbavu na to má. Modul kamery tvoří čtyři objektivy z dílen Leica. Konkrétně jde o ultra širokoúhlý 20 MPix snímač, 40 MPix širokoúhlý snímač, teleobjektiv s rozlišením 8 MPix a ToF snímač. Světelnost senzorů se pohybuje od f/1.6 po f/3.4. Fotoaparát má i RYYB senzor místo RGB senzoru.

Dále tu máme pětinásobný optický zoom, 10× hybridní zoom a 50× digitální zoom. Samozřejmě nechybí duální OIS, AIS a AI HDR. To vše vyneslo telefonu v DoXMark celkové skóre 112 bodů, přičemž vyloženě za focení dostal skvělých 119 bodů. Ale pojďme se vrátit zpět k focení Měsíce. Na Weibo jsou k vidění oficiální vzorky fotek, které krok po kroku v rámci postupného zoomování ukazují, jak P30 Pro zvládl nafotit Lunu. Jistě, srovnávat s foto výstupy ze zrcadlovky se to určitě nedá, ale na telefon je to rozhodně slušný výkon.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.