Včera jsme se rozepsali o nových procesorech od Qualcommu mířících do střední a vyšší střední třídy a ve článku jsme nešetřili superlativy a očekáváními. Realita však možná bude lehce jiná, protože první výsledky porovnání v Antutu benchmarku jsou v několika ohledech trochu rozporuplné. K porovnání s novými kousky Snapdragon 665, 730 a 730G byly starší generace procesorů, které mají nové kousky výhledově nahradit.

Konkrétně se jednalo o Snapdragon 660 (zastoupený Redmi Note 7), Snapdragon 670 (Vivo X23), Snapdragon 675 a Snapdragon 710 (Xiaomi Mi 8 SE). Samozřejmě musíme zmínit i fakt, že se v případě nových modelů jedná o testovací prototypy, které za sebou nemají kompletní optimalizace a vyladění k reálnému nasazení do praxe. I tak jde u nového modelu Snapdragon 665 o poměrně velmi slabé výsledky, protože v porovnání skončil (až na grafický test) beznadějně poslední s velkými ztrátami i na SD660, který má teoreticky nahradit.

Snapdragony 730 a 730G pak předvedly mnohem pozitivnější čísla a jejich výsledky zapadají mnohem lépe do očekávaných mantinelů. U herního Snapdragonu 730G také ještě není zcela jisté, zda takty zůstanou takty jader na stejných číslech a mnohé se ještě může změnit. Opět je nutné vypíchnout, že se jedná pouze o velmi hrubé náhodné testy a nové procesory jsou testovací prototypy. Proto bych ještě nepřepínal režim na „paniku“ a počkal na reálné nasazení do praxe.