Dnes jsme se dočkali oficiálního představení zajímavého OPPO Reno s výsuvnou „žraločí ploutví“ selfie fotoaparátu, ale pozadu nemohl zůstat ani věčný rival VIVO. Ti dnes poprvé předvedli světu chystané VIVO X27 Pro, které by mělo oficiálně být vydáno 18. dubna v 10.00 místního času. Dokonce jsme se dočkali z oficiálních míst i potvrzení ceny, takže už je známo, že telefon bude v předprodejích k mání za 3998 juanů (tedy v přepočtu asi 600 dolarů).

VIVO X27 Pro se bude moci pochlubit velkou 6,7-palcovou obrazovkou a půjde také o čínskou premiéru poměru stran 20.5:9 u mobilního telefonu. To jen kdyby se vám telefon zdál na fotkách opravdu pořádně „protažený“. Užitná plocha displeje v poměru k tělu telefonu se také vyšplhala na krásných 92,12 %, takže rámečky jsou evidentně u designérů firmy sprosté slovo. Kromě zatím velmi vzácného protaženého poměru stran bude mít telefon i speciální vzhled zadního panelu, u bílé verze bude díky zvláštní metodě výroby každý kousek lehce barevně odlišný a černá varianta pak bude využívat holografickou metodu výroby a čočky zadního fotoaparátu by měly být dokonce pod krycím sklem zadního panelu.

Co se týče hardwarového vybavení, tak se také nebude jednat o žádnou sušinku a telefon nabídne procesor Snapdragon 710 spolu s 8 GB RAM a 256 GB vnitřní paměti. Dočkáme se opět i momentálně velmi používaného 48 Mpix senzoru Sony IMX586 spolu s 13 Mpix ultra-širokou sekundární čočkou a 2 Mpix čočkou s nočním viděním pro zadní fotoaparát. Selfie kamerka pak bude na výsuvném modulu a bude také vysoce nadprůměrná se 32 Mpix senzorem. Do sbírky odhalených specifikací nám tak chybí už jen 4000 mAh kapacita baterie. Za 600 dolarů jde na poměry VIVO o nabitý telefon, který má určitě šanci zaujmout lecjakého fajnšmekra.