Nespokojenost značky Apple s rychlostí vývoje 5G modemů Intelu je veřejným tajemstvím a podle všeho jablečný gigant začíná uvažovat o náhradním řešení. Kvůli zdlouhavým a komplikovaným právním bitvám s Qualcommem je tato možnost asi ze hry a Samsung už také první náznaky kontaktu odmítli kvůli nedostatečným výrobním kapacitám. A protože není příliš pravděpodobné ani využití čipů Mediateku, tak se možná schyluje k bombastickému spojení technologií Huawei a Apple.

Huawei je ostatně už dlouho na špici právě vývoje 5G čipů a síťových technologií a jejich 5G modem Balong 5000 byl oficiálně představen v Pekingu už 24. ledna. Malým problémem může být fakt, že Huawei obecně své technologie a čipy zásadně neposkytuje konkurenci a nechává si je jen pro vlastni ekosystém. Zasvěcené zákulisní zdroje ale hovoří o tom, že vysocí představitelé Huawei by o této možnosti přemýšleli, pokud by se jednalo právě o možnost poskytovat modemy pro Apple. Samozřejmě k reálné dohodě je ještě pořádný kus cesty, ale logickou úvahou by toto spojení dávalo smysl pro obě strany.

Pro Apple by využití již existujících a vyzkoušených 5G technologií umožnilo vydat 5G variantu iPhone dle plánu v roce 2020, protože jinak by riskovali až pozdní vstup na trh a výraznou ztrátu na největší soky. Dále by pak posílal jejich pozice ve sporu s Qualcommem a komplikované právní licenční bitvě. A v neposlední řadě by Apple získal čas na vývoj vlastního čipu a modemu, protože to samozřejmě mají v plánu a navzdory přetékajícím peněžním zásobám se jim nedostává času k jeho vývoji pokud nebudou mít krytá záda.

Pro Huawei by se samozřejmě v první řadě jednalo o masivní nárůst důležitosti značky na mobilním trhu a bylo by zajímavé zejména sledovat možnou změnu pohledu na jejich 5G sítě v závislosti na současné „špionážní“ kauze bez důkazů, která momentálně probíhá v mnoha západních státech. Nezanedbatelný by byl samozřejmě i nárůst odbytu a popularity jejich čipů, z čehož by plynuly i obří zisky. A k zahození není ani následná možnost testování a vylepšování vlastních technologií ve spojením s cizí platformou, protože doposud Huawei striktně trval pouze na vlastních produktech. Tak se nechme překvapit jak vše dopadne.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.