Ohodnoťte článek

To, že společnost Xiaomi pracuje na vývoji vlastní technologie Super Charge Turbo, tedy rychlém nabíjení s výkonem 100 W už víme. Víme také, že se letos určitě dočkáme i telefonu Xiaomi Mi Mix 4. Vyvstává tedy otázka, zda společnost využije tuto novou technologii právě u nové generace Mi Mix.

Ostatně bylo by to jen logické, protože řada Mix byla ve svém prvopočátku vytvořena jako inovativní řada přístrojů. U prvního Mixu se tato vize podařila dodržet, ostatní generace sice inovace přinášely, ale ne až takové, abychom zůstali stát s otevřenou pusou.

Xiaomi Mi Mix 4

Ilustrační foto

Xiaomi Mi Mix 4 by tedy mohl být solidní výzva. Spekuluje se o tom, že telefon bude mít pop-up kameru, ale vysouvací systém bude jiný, než jaký jsme dosud viděli. Displej by měl být pokryt zakřiveným sklem z dílen Samsungu, takže použití technologie Super Charge Turbo by bylo žádoucí.

Jenže implementovat rychlé nabíjení s tak vysokým výkonem není jednoduchou záležitostí. A s tím je na druhé straně spojeno i důkladné testování technologie, aby při používání nedocházelo k nebezpečnému zahřívání telefonu, nebo jeho destrukci. A na to je rozhodně potřeba dost času.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.