Jistě si ještě vzpomenete na velkou pařížskou představovačku společnosti Huawei. Kromě telefonů řady P30 zde byla uvedena i Huawei SuperCharge power banka se 12000 mAh a nabíjecím výkonem 40 W. Společnost sice u této zásobárny energie udala, že se bude v Evropě prodávat za 99 euro, ale kdy se dostane do reálných prodejů bylo až do dnešního dne tajemstvím.

Podle příspěvku na čínském Weibo, který zveřejnil vice prezident společnosti, Bruce Lee, se Huawei SuperCharge power banka se začne prodávat už 11. dubna/apríla. Nabízena bude v barvě modré a bílé. Nová banka se hodí jak pro nabíjení telefonů, ale také k dobití hodinek, tabletů, fotoaparátů a dokonce i notebooků. Tuto funkci demonstroval pan Lee na nabíjení Huawei Matebook.

Power banka podporuje i obousměrné rychlé nabíjení, má tedy na vstupu i na výstupu výkon již zmiňovaných 40 W. Například novinkový Huawei P30 Pro by měla nabít na 70% zhruba za 30 minut. Je také kompatibilní i s dalšími zařízeními a její pomocí lze nabíjet například i MacBooky.