Skládací telefon Huawei Mate X zaznamenal na letošním veletrhu MWC poměrně velký ohlas a následně poté získal první certifikát 5G. Na konci uplynulého měsíce oznámil obchodní ředitel společnosti, Yu Chengdong, že přístroj půjde do prodejů v průběhu června/júna.

Ovšem podle posledních zpráv z Říše středu by se Huawei Mate X mohl začít prodávat i dřív. Je totiž zalistován na oficiálním e-shopu společnosti. Pravda, termín zahájení prodeje a cena zatím uvedena není, ale co není dnes, může být realitou za pár dnů.

Skládací telefon Mate X je v základní konfiguraci osazen procesorem Kirin 980 s modemem Balong 5000 pro podporu 5G sítí. RAM paměť má 8 GB interní úložiště pak 512 GB. Snímač otisků je uložen na hraně přístroje. Displej má v rozloženém stavu 8 palců s rozlišením 2480×2200 pixel. Baterie má kapacitu 4500 mAh a podporu rychlého 55 W nabíjení. Evropská cena by podle prvotních informací měla být 2299 euro. Uvidíme však s jakou cenovkou vyrukuje společnost na svém e-shopu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.