Telefon Xiaomi Redmi 7 byl vydán zhruba v polovině minulého měsíce a zaujal nejen cenou, ale také některými parametry. Mezi ně rozhodně patří solidní kapacita baterie, která dosáhla na 4000 mAh. Navíc sám CEO Xiaomi, Lei Jun potvrdil, že baterie vydrží v pohotovostním režimu velmi dlouho díky speciální grafitové anodě s vysokou chemickou stabilitou. Telefon má také software pro AI podporu řízení úspory energie.

A aby tato jistě zajímavá vlastnost Xiaomi Redmi 7 byla řádně demonstrována, proběhl na čínském Weibo přímý přenos, kde byla předváděna výdrž baterie v praxi. Tento online test sledovalo 28 milionů fanoušků. Ti mohli zároveň tipovat konkrétní výdrž. Z tohoto množství tipujících se trefilo správně jen 205. Přesná doba výdrže v pohotovostním režimu byla přesně 435 hodin, což je více než 18 dnů. Na jedno nabití vydrží telefon až dva dny běžného provozu.

Generální ředitel Redmi, Lu Weibing, v závěru tohoto online testu telefonu zdůraznil, že značka klade velký důraz na kvalitu svých přístrojů a zároveň i jejich dobrou cenu a tímto chce vyhlásit válku nepřiměřeným cenám. Redmi 7 je v současné době nabízen od 104 dolarů za nejnižší verzi až po 149 dolarů za verzi nejvyšší.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.