Na začátku roku potvrdil CEO Xiaomi, Lei Jun, že v té době už samostatná značka Redmi bude pracovat na telefonu s procesorem Snapdragon 855. Nic víc však nesdělil, takže bylo jasné, že se téměř okamžitě začalo spekulovat o dalších parametrech přístroje.

Jednou z fám, která se šířila internetem, byla zvěst o tom, že chystaný telefon bude mít pop-up kameru. Vše vycházelo z jedné fotky, na které byl vidět telefon s Full-screen designem a bez jakéhokoli výřezu. Tipaři se dušovali, že je to právě onen Redmi přístroj s SD855.

Tyto spekulace však zarazil Lu Weibing pouze dvěma slovy: „not happening”. Dále zdůraznil, že značka sice klade důraz na vysokou kvalitu produktů, ale za rozumnou cenu. Poměr cena/výkon prostě musí být efektivní. Nemyslí si, že by spotřební elektronika měla být nějakým luxusem jen pro určitou skupinu lidí. Cena by prostě neměla definovat kvalitu. Chystaný telefon tedy sice bude osazen čipsetem SD855, ale jeho cena nebude přemrštěná.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.