Xiaomi se v poslední době povedla trefa do černého brzkým vydáním vlajkového modelu Mi 9, který je nejlevnějším kusem se super výkonným Snapdragonem 855 a v poměru cena/výkon jen těžko hledá konkurenci. Čínský gigant samozřejmě myslí i na další části mobilního trhu a tak existuje i ořezaná verze Xiaomi Mi 9 SE, stejně jako lehce výkonnější Mi 9 Transparent edition. Ale možná plánují sestoupit ještě níže do opravdové střední třídy, kam by mělo teoreticky zamířit nové Xiaomi Mi 9X.

Tyto informace pocházejí z listingu na respektovaném serveru GSMArena, kde je XIaomi Mi 9X už k nalezení v podstatě s plným výčtem specifikací. Ty by měly zahrnovat 6,39-palcový Super AMOLED displej s rozlišením 2340×1080 pixelů, procesore Snapdragon 675, 6 GB RAM, 64 GB vnitřní paměti, 3300 mAh kapacitu baterie s podporou 18W rychlo-nabíjení, trojicí fotoaparátů se 48 Mpix + 13 Mpix (širokoúhlý) + 8 Mpix (telefoto) senzory a 32 Mpix selfie kamerkou podporující 960fps video. Nutno zmínit i to, že 3.5mm jack opět schází, ale to je bohužel již standardem.

Otázkou je, nakolik se jedná o reálné informace, protože na první pohled Xiaomi Mi 9X nedává moc smysl, protože se ve spoustě ohledů prostě překrývá se Xiaomi Mi 9 SE. Nemluvě o konkurenci pro sesterskou značku Redmi a jejich Redmi Note 7 Pro. Na druhou stranu podobná kanibalizace zaměřená do vlastních řad není na mobilním trhu ničím neznámým, stačí se podívat na symbiózu Huawei/Honor. Pokud by se Mi 9X opravdu dostalo na trh, tak budeme velmi zvědavi na cenu, protože by teoreticky mohla být velmi zajímavá.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.