I přes některé své nedostatky je Pocophone F1 od Xiaomi jedním z nejlepších kousků roku 2018, protože za extrémně nízkou cenu nabídl zákazníkovi špičkový procesor a výkon. Bohužel však velmi dlouhou dobu trpěl několika fatálními mouchami, mezi kterými vynikala absence podpory Widevine L1 a následně tak nemožnost přehrávat HD DRM obsah některých streamovacích služeb jako jsou například Netflix nebo Amazon Prime.

Výrobci dlouho slibovali softwarovou aktualizaci, která by tyto (a samozřejmě i další) nedostatky napravil a v lednu jsme se dočkali oficiálního zahájení prací na tomto projektu. Sice to chvíli trvalo, ale toužebně očekávaný update už je tu a v průběhu příštích dvou týdnů by měl být uvolňován do oběhu. Podle zpráv našich čtenářů už dokonce první vlaštovky dorazily i do našich krajů, takže pokud patříte k vlastníkům Pocophone F1 tak určitě zkontrolujte dostupné aktualizace.

Tento update přinesl již zmíněnou podporu Widevine L1, stejně jako možnost nahrávání 4K videa v 60fps, nový herní režim Game Turbo Mode a samozřejmě březnové bezpečnostní záplaty. Podle prvních zpráv ale podpora Widevine L1 stále není zcela vyladěná a například HD Netflix stále zlobí, což našince nepotěší. Ale ostatní služby již pracují, takže půjde pravděpodobně jen o nějaký drobný nedostatek, jehož odstranění nebude mít dlouhého trvání.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.