Už jen pár dní zbývá do vydání modelu OPPO Reno v mateřské Číně, ale dnes se na webu objevila i nová pozvánka, která zve na další představovačku tohoto telefonu, tentokráte na 24. dubna do švýcarského Curychu. Podobné rozdělení ohlašovacích akcí má obvykle jasný důvod a podle všeho by tak 24. dubna mělo jít s největší pravděpodobností o oznámení Reno pro evropský trh. Takže o důvod více dávat pozor už 10. dubna v Číně, protože si tento kousek pozornost jistě zaslouží.

Zaslouží si ji nejen z důvodu, že půjde o telefon podporující 5G sítě (to se nás ještě drahně let stejně nebude týkat), ale i pro další solidní výbavu. Telefon by měl existovat ve třech variantách, ta nejvyšší by měla dostat OLED displej, procesor Snapdragon 855, unikátní výsuvnou „žraločí ploutev“ se selfie kamerkou a hybridní OPPO 10x zoom (podobně jako Huawei P30 Pro). Dostupnější varianta pak bude mít Snapdragon 710 a přijde určitě o 10x zoom a možná i o selfie modul. Nejlevnější OPPO Reno Lite pak asi srazí i procesorovou výbavu, kde se spekuluje o použití Mediateku Helio P70.

Telefony OPPO v minulosti často kombinovaly výbavu střední třídy s prémiovým designem a velmi vysoko nastavenou cenou, ale u OPPO Reno jsou všechny předpoklady se domnívat, že půjde opravdu o špičkový high-end model se vším všudy. Jen jsme samozřejmě opět zvědavi na cenu tohoto kousku, protože se lehce obáváme závratných hodnot.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.